Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Polityka i prawo / Bart Staszewski znowu na cenzurowanym
Bart Staszewski znowu na cenzurowanym

Bart Staszewski znowu na cenzurowanym

2021-09-05  DS

Bart Staszewski poinformował opinię publiczną, że nowy rzecznik MSZ jest gejem i należy to wyśmiewać. Od prawa do lewa rozlegają się głosy niezadowolenia, a Ordo Juris zapowiedziało, że o wypowiedziach aktywisty powiadomi Fundację Obamy.

Fala negatywnych komentarzy pod adresem aktywisty związana jest z niedawną nominacją Łukasza Jasiny na stanowisko rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W swoim poście Bart Staszewski nie dokonuje co prawda coming-outu polityka wprost, stwierdza jednak, że gdyby okazał się on homoseksualistą, należałoby tę hipokryzję wyśmiewać i o niej mówić.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Bart Staszewski (@bart.staszewski)

Fala krytyki

Oburzenia zachowaniem Barta nie kryją zwykli użytkownicy internetu, ale też dziennikarze, uznając opublikowany wpis za przejaw skrajnej homofobii i solidaryzując się z rzecznikiem ministerstwa.

Wyrazy solidarności z Łukaszem Jasiną, który padł ofiarą homofobicznego hejtu ze strony obozu rzekomo walczącego z homofobią – pisze Michał Szułdrzyński z Rzeczpospolitej.

Orientacja jest prywatną sprawą człowieka do momentu, gdy zacznie mieć coś wspólnego z PiS. Gratuluję” – napisał z kolei Jacek Gądek z portalu gazeta.pl

Właśnie przeczytałem, że jeden pan, który rzekomo walczy o prawa społeczności LGBT, ujawnił, że inny pan jest gejem - wbrew jego woli” – napisał z kolei Klaudiusz Slezak ze stacji Radio Nowy Świat. Powodem ma być to, że ten drugi pracuje dla rządu. Może mi ktoś wytłumaczyć o co tu chodzi? Bo czuję, że nawet gif z Travoltą z PF wysiada” – stwierdził.

Organizacje i politycy też komentują...

W temacie wypowiadają się również organizacje. Prawnik Ordo Iuris zapowiedział zawiadomienie Fundacji Baracka Obamy o zachowaniu Staszewskiego, który jest stypendystą organizacji.

W komentarzach aktywni są również politycy. Marcin Romanowski (wiceminister sprawiedliwości) apeluje stop homofobii, dodając jednocześnie, że to pokazuje, że LGBT jest ideologią. W dodatku totalitarną. W tym miejscu, z kronikarskiego obowiązku, chcielibyśmy tylko wspomnieć, że nie kto inny, jak resort sprawiedliwości zawiesił prace poprzedników, dotyczące wprowadzenia do art. 256 KK (obecnie 257KK; o karaniu mowy nienawiści) orientacji seksualnej, jako piątej przesłanki. Trudno więc z powagą odnosić się do politycznych apeli o zaprzestanie homofobicznych ataków.

Aktywista się broni

Bart Staszewski nie poddał się fali krytyki. Odpowiedział m.in.na tweet wiceministra Jabłońskiego: Miejmy nadzieję, że Łukasz Jasina zachowa resztki twarzy i zrezygnuje z funkcji rzecznika już w poniedziałek. Trzymam za niego kciuki