Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Wybory / Konfederacja stawia na Stankiewicza celem przyciągnięcia gejów
Konfederacja stawia na Stankiewicza celem przyciągnięcia gejów

Konfederacja stawia na Stankiewicza celem przyciągnięcia gejów

2023-09-08  DS

Z informacji przekazanych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że Konfederacja ma zamiar odciąć się od oskarżeń o homofobię i stara się osiągnąć ten cel poprzez propozycję likwidacji podatku od spadku i darowizn. Gazeta donosi, że Konfederacja zamierza realizować ten pomysł jako sposób na zdobycie poparcia społeczności LGBT. Powodem takiego działania jest rzekoma etykietka "homofobicznej partii", która przylgnęła do Konfederacji.

Aktualnie przepisy zwalniają z opłat podatku od spadku i darowizn jedynie najbliższą rodzinę, co oznacza, że osoby żyjące w związkach jednopłciowych nie korzystają z takich ulg podatkowych, co zdaniem Konfederacji jest niesprawiedliwe.

"Wiecie, jaki jest najbardziej homofobiczny podatek w Polsce? Podatek od spadku i darowizn. Zwolnione są z niego rodziny, a geje muszą go płacić. Dlatego podatek ten powinien nazywać się podatkiem od gejów" – mówił w jednym z filmików Mentzen jeszcze w grudniu ur.

Pomysł został ogłoszony przez polityka tydzień temu, podczas spotkania zorganizowanego w ramach trasy "Bosak & Mentzen" w Białymstoku. W odpowiedzi na pytanie Adriana Stankiewicza, dlaczego został mianowany lokalnym liderem partii, Mentzen odpowiedział: "potrzebowałem dobrze wyglądającego chłopaka, który będzie twarzą w mojej walce o zlikwidowanie podatku od gejów". 

Wygląd - rzecz gustu, ale zauważalnie samozachwytu kandydatowi nie brakuje.

Stankiewicz za Mentzenem uważa, że społeczność LGBT masowo popiera Konfederację. "U nas nie ma różnicy jakiego jesteś wyznania, jakiej orientacji, jakiej płci. Mówimy jasno: każdego pracującego Polaka będzie stać na dom, grill, trawę, dwa samochody i wakacje" – przekonywał na jednym z filmików umieszczonych  w mediach społecznościowych. Jego zdaniem podatek od spadków i darowizn należy zlikwidować.

Jeszcze w 2019 r. Mentzen (wtedy jeszcze jako wiceprezes partii KORWiN) podczas swojego wystąpienia w Krakowie mówił: "Po raz pierwszy ogłaszam światu "piątkę Konfederacji". Nie chcemy: Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej". Tymczasem cztery lata później, postanowieniem z dnia 6 września, br. sąd w Katowicach w sprawie z powództwa jednego z kandydatów partii, stwierdza, że nie wykazał on “że odcina się od tych poglądów, że są one sprzeczne z jego wartościami i przekonaniami” Zdaniem sądu  “okoliczność ta powoduje, że wnioskodawca jako kandydat reprezentuje tożsame poglądy co partia, z ramienia której startuje”.

Fot. YouTube