Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Wybory / Na kogo NIE GŁOSOWAĆ w nadchodzących wyborach?
Na kogo NIE GŁOSOWAĆ w nadchodzących wyborach?

Na kogo NIE GŁOSOWAĆ w nadchodzących wyborach?

2023-09-04  DS

PiS, KO, Konfederacja, Trzecia Droga, Lewica i inne partie stopniowo ogłaszają listy i zgłaszają je do PKW. Nasze Koleżanki i Koledzy z  "Atlasu nienawiści" po raz kolejny robią dobrą robotę i tym razem publikują listę kandydatów do Sejmu RP, którzy poparli uchwały “anty-LGBT”. Poukładaliśmy dane wg. partii i okręgów, abyście wiedzieli, na kogo NIE GŁOSOWAĆ na swoim terenie. Ponieważ jeszcze nie wszystkie listy kandydatów zostały opublikowane, niniejszy artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany.

Prawo i Sprawiedliwość

Okręg 2.

 • LEWANDOWSKI Krzysztof Marek – miejski radny ze Świdnicy. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 2 (wałbrzyskim) z miejsca 11. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin (nie została przyjęta).
 • NOWACZYŃSKA Luiza – miejska radna ze Świdnicy. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 2 (wałbrzyskim) z miejsca 13. Poparła ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin (nie została przyjęta).

Okręg 3.

 • CHUDZIK Janusz – miejski radny z Wrocławia. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 3 (wrocławskim) z miejsca 9. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin, tj. sprzeciwił się uchwale odrzucającej petycję ws. przyjęcia SKPR. Uchwała została przyjęta.
 • LASZCZYŃSKI Paweł – gminny radny ze Strzelina. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 3 (wrocławskim) z miejsca 18. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych" (nie została przyjęta).
 • PIEŃKOWSKI Robert – miejski radny z Wrocławia. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 3 (wrocławskim) z miejsca 20. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin, tj. sprzeciwił się uchwale odrzucającej petycję ws. przyjęcia SKPR. Uchwała została przyjęta.

Okręg 6.

 • CHOMA Kazimierz Bogusław – miejski radny z Kraśnika. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 7. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • KOWALCZYK Leszek – wojewódzki radny lubelski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 10. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • SAWICKI Konrad Bernard – wojewódzki radny lubelski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 11. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • WOJCIECHOWSKI Zbigniew Czesław – wojewódzki radny lubelski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 12. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • SZCZYGIELSKI Dariusz Paweł – powiatowy radny rycki. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 14. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • KRUCZEK Jacek Józef – miejski radny z Kocka. Wybrany z komitetu KWW "Rozwój Miasta i Gminy Kock". Startuje z listy PiS w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 15. Poparł (przez aklamację) uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • ŁAWNICZAK Zbigniew Ryszard – miejski radny z Lublina. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 25. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.
 • UDRYCKA Magdalena Sylwia – powiatowa radna lubelska. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 26. Poparła uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • BALUCH Anna – wojewódzka radna lubelska. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 29. Poparła uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".

Okręg 10.

 • SAŁEK Paweł – wojewódzki radny łódzki. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 10 (piotrkowskim) z miejsca 4. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.
 • WENDROWSKA Ewa Beata – wojewódzka radna łódzka. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 10 (piotrkowskim) z miejsca 7. Poparła ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.
 • DRÓŻDŻ Beata Zofia – wojewódzka radna łódzka. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 10 (piotrkowskim) z miejsca 8. Poparła ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.
 • ROGUT Dariusz Mariusz – wojewódzki radny łódzki. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 10 (piotrkowskim) z miejsca 11. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.

Okręg 11.

 • ANTCZAK Alicja Elżbieta – wojewódzka radna łódzka. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 11 (sieradzkim) z miejsca 7. Poparła ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.
 • SAGAN Marlena Barbara – wojewódzka radna łódzka. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 11 (sieradzkim) z miejsca 10. Poparła ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.

Okręg 14.

 • WICHER Patryk Tomasz – wojewódzki radny małopolski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 14 (nowosądeckim) z miejsca 6. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • WÓJTOWICZ Jadwiga Teresa – wojewódzka radna małopolska. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 14 (nowosądeckim) z miejsca 9. Poparła uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • WŁODARCZYK Wojciech Stanisław – powiatowy radny limanowski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 14 (nowosądeckim) z miejsca 10. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.
 • ZIĘBA Agata – powiatowa radna limanowska. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 14 (nowosądeckim) z miejsca 12. Poparła ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.
 • PICZURA Jan – wojewódzki radny małopolski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 14 (nowosądeckim) z miejsca 13. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • FILIPIAK Ewa – powiatowa radna limanowska. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 14 (nowosądeckim) z miejsca 15. Poparła ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.
 • PIECH Wojciech Tomasz – miejski radny z Nowego Sącza. Wybrany z komitetu KWW Krzysztofa Głuca "Wybieram Nowy Sącz". Startuje z listy PiS w okręgu 14 (nowosądeckim) z miejsca 16. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.

Okręg 23.

 • DRAUS Ewa Maria – wojewódzka radna podkarpacka i wicemarszałkini. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 23 (rzeszowskim) z miejsca 7. Poparła uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • PAUL Jerzy – miejski radny z Nowej Sarzyny. Wybrany z komitetu KWW "Forum Samorządowe Prawicy". Startuje z listy PiS w okręgu 23 (rzeszowskim) z miejsca 11. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • OŻÓG Karol Wojciech – wojewódzki radny podkarpacki. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 23 (rzeszowskim) z miejsca 13. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • MAGDOŃ Jacek – wojewódzki radny podkarpacki. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 23 (rzeszowskim) z miejsca 17. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • CHĘCIEK Piotr Paweł – powiatowy radny oraz starosta dębicki. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 23 (rzeszowskim) z miejsca 21. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.
 • TOŁPA Mieczysław – wojewódzki radny podkarpacki. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 23 (rzeszowskim) z miejsca 23. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • SZARAMA Grażyna – miejska radna z Rzeszowa. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 23 (rzeszowskim) z miejsca 28. Poparła uchwałę z apelem o zakazanie marszu równości (nie została przyjęta).
 • GŁAZ Andrzej – wójt gminy Tuszów Narodowy. Wybrany z poparciem PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 23 (rzeszowskim) z miejsca 29. Przekonał radnych do przyjęcia uchwały przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".

Okręg 25.

 • MERCHUT Łukasz Andrzej – powiatowy radny sztumski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 25 (gdańsko-sopockim) z miejsca 10. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin (nie została przyjęta).
 • GLANERT Dorota Maria – miejska radna ze Starogardu Gdańskiego. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 25 (gdańsko-sopockim) z miejsca 20. Poparła uchwały przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych" oraz o przyjęciu ordoiurisowej Samorządowej Karty Praw Rodzin (obie uchwały nie zostały przyjęte).

Okręg 26.

 • SZARAN Jacek – miejski radny ze Słupska. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 26 (gdyńsko-słupskim) z miejsca 19. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin (nie została przyjęta).

Okręg 27.

 • MICHAŁEK-CHUDECKA Łucja – wójt gminy Istebna. Wybrana z poparciem PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 27 (bielskim) z miejsca 5. Pozwała Barta Staszewskiego za krytykowanie uchwały przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych". Wniosła skargę kasacyjną do NSA na wyrok WSA uchylający tę uchwałę.
 • PIETRASZEWSKA Marzena ANNA – powiatowa radna żywiecka. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 27 (bielskim) z miejsca 14. Poparła ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin, tj. sprzeciwiła się uchwale odrzucającej petycję ws. przyjęcia SKPR. Uchwała została przyjęta.
 • RZEPECKA Justyna Maria – miejska radna z Czechowic-Dziedzic. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 27 (bielskim) z miejsca 15. Poparła petycję ws. przyjęcia ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin (nie została przyjęta).

Okręg 29.

 • PATOŃ Piotr Jerzy – miejski radny z Bytomia. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 29 (gliwicko-bytomsko-zabrzańskim) z miejsca 13. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin, tj. sprzeciwił się uchwale odrzucającej petycję ws. przyjęcia SKPR. Uchwała została przyjęta.
 • TUREK Grzegorz – miejski radny z Zabrza. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 29 (gliwicko-bytomsko-zabrzańskim) z miejsca 17. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin, tj. sprzeciwił się uchwale odrzucającej petycję ws. przyjęcia SKPR. Uchwała została przyjęta.

Okręg 33.

 • GOSEK Mariusz Marek – wojewódzki radny świętokrzyski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 33 (świętokrzyskim) z miejsca 10. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • ZIELEŃ Magdalena Anna – wojewódzka radna świętokrzyska. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 33 (świętokrzyskim) z miejsca 14. Poparła uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • STRZAŁA Marek – wojewódzki radny świętokrzyski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 33 (świętokrzyskim) z miejsca 24. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • KONARSKI Artur Marian – wojewódzki radny świętokrzyski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 33 (świętokrzyskim) z miejsca 30. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • GOSEK Mariusz Marek – wojewódzki radny świętokrzyski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 33 (świętokrzyskim) z miejsca 10. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • ZIELEŃ Magdalena Anna – wojewódzka radna świętokrzyska. Wybrana z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 33 (świętokrzyskim) z miejsca 14. Poparła uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • STRZAŁA Marek – wojewódzki radny świętokrzyski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 33 (świętokrzyskim) z miejsca 24. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • KONARSKI Artur Marian – wojewódzki radny świętokrzyski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy PiS w okręgu 33 (świętokrzyskim) z miejsca 30. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".

Konfederacja

Okręg 6.

 • PEJO Bartłomiej Artur – powiatowy radny świdnicki. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy Konfederacja w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 1. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".

Okręg 7.

 • DOMAŃSKI Bogusław Waldemar – powiatowy radny krasnostawski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy Konfederacja w okręgu 7 (chełmskim) z miejsca 2. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".

Okręg 22.

 • ZAPAŁOWSKI Andrzej Tomasz – miejski radny z Przemyśla. Wybrany z komitetu KWW "Kukiz’15". Startuje z listy Konfederacja w okręgu 22 (krośnieńskiem) z miejsca 1. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".

Trzecia droga

Okręg 6.

 • MAJ Andrzej – powiatowy radny kraśnicki. Wybrany z komitetu PSL. Startuje z listy Trzecia Droga w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 4. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • KAPUSTA Grzegorz Krzysztof – wojewódzki radny lubelski. Wybrany z komitetu PSL. Startuje z listy Trzecia Droga w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 8. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • RZETELSKI Piotr Sławomir – wojewódzki radny lubelski. Wybrany z komitetu PSL. Startuje z listy Trzecia Droga w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 10. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • NAJDA Marcin Sebastian – powiatowy radny świdnicki. Wybrany z komitetu PSL. Startuje z listy Trzecia Droga w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 14. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • KAŁASKA Adam Krzysztof – powiatowy radny rycki. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy Trzecia Droga w okręgu 6 (lubelskim) z miejsca 15. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".

Okręg 7.

 • SOSNOWSKI Sławomir Antoni – wojewódzki radny lubelski. Wybrany z komitetu PSL. Startuje z listy Trzecia Droga w okręgu 7 (chełmskim) z miejsca 3. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".
 • MACKIEWICZ Piotr – miejski radny z Radzynia Podlaskiego. Wybrany z komitetu KWW "Radzyń Moje Miasto". Startuje z listy Trzecia Droga w okręgu 7 (chełmskim) z miejsca 21. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.

Okręg 10.

 • BAGIEŃSKI Artur Jan – wojewódzki radny łódzki. Wybrany z komitetu PSL. Startuje z listy Trzecia Droga w okręgu 10 (piotrkowskim) z miejsca 18. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.

Okręg 15.

 • BUKOWIEC Stanisław Marcin – wojewódzki radny małopolski. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy Trzeciej Drogi w okręgu 15 (tarnowskim) z miejsca 3. Poparł uchwałę przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych".

Koalicja Obywatelska

Okręg 7.

 • BORODIJUK Edward Józef – miejski radny z Białej Podlaskiej. Wybrany z komitetu PiS. Startuje z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu 7 (chełmskim) z miejsca 19. Poparł ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.

Okręg 11.

 • LEWANDOWSKA Iwona – wojewódzka radna łódzka. Wybrana z komitetu KO. Startuje z listy KO w okręgu 11 (sieradzkim) z miejsca 19. Przez pomyłkę (doprawdy?) poparła ordoiurisową Samorządową Kartę Praw Rodzin.