Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / Zdrowie / Profilaktyka zachorowań na nowotwory
Profilaktyka zachorowań na nowotwory

Profilaktyka zachorowań na nowotwory

2023-06-30  DS

Gotowi na ostatnie spotkanie przed wakacjami ze specjalistami wspierającymi projekt “O tym się nie mówi"? Czego nie powiedzieli mi rodzice, a co przekażę córce/synowi”? Tym razem wykład zaprezentował ponownie dr n. med. Grzegorz Pietras - lekarz, specjalista położnictwa i ginekologii, a także wykładowca akademicki. Spotkanie poświęcone zostało profilaktyce zachorowań na nowotwory.

Projekt współtworzony przez grupę "Medycy Kobietom" (złożoną z ginekolożek, ginekologów, psychiatrek i położnej), jest autorską inicjatywą edukacji zdrowotnej. Jego celem są działania nastawione na rozwój osobisty, poszerzenie wiedzy z zakresu zdrowia, asertywności, przeciwdziałania przemocy i wzmocnienia kompetencji wychowawczych. Odbywa się to m.in. za pośrednictwem serii wykładów, których tematami będą: nowoczesna antykoncepcja, rozwój psychoseksualny, dojrzewanie, orientacje seksualne, cykl miesiączkowy, ciąża, poród i połóg, niepłodność, niepełnosprawność, zdrowie psychiczne – depresja oraz każdy inny temat, który zostanie zgłoszony przez uczestników.

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Strona projektu: www.oTymSieNieMowi.pl