Rainbow Star - portal informacyjno - rozrywkowy

Header
collapse
Home / AIFF / Rozpoczął się pierwszy All Inclusive Film Festival
Rozpoczął się pierwszy All Inclusive Film Festival

Rozpoczął się pierwszy All Inclusive Film Festival

2023-08-19  DS

Festiwalowych gości przywitała inicjatorka wydarzenia - Ane Piżl.

- Czekałam cały rok, żeby powiedzieć wam, w tym miejscu "dobry wieczór", naprawdę! Bardzo się cieszę, że to się dzieje! - mówiła ze sceny.

- To nie jest tak, że gdyby mnie nie było, to ten festiwal by się nie odbył. - mówiła wkrótce później Patrycja Blindow - gospodyni wydarzenia i współtwórczyni Kina Żeglarz w Jastarni. - Za tym festiwalem stoi cała grupa fantastycznych osób, które cały rok na niego pracowały. Rok temu, kiedy we wrześniu kończyłyśmy sezon i Jastarnię zaczął spowijać spokój, ze swoją żoną przyjechała do nas Ane - pomysłodawca i inicjatorka festiwalu i przedstawiły nam, co chciałyby tutaj zrobić. Nie wahałam się długo, powiedziałam "no jasne, spoko, robimy". Nie wiedziałyśmy na co się piszemy.

Co szczególnie ważne w Jastarni, jako małej społeczności lokalnej - Ane Piżl podczas otwarcia wydarzenia powiedziała również, że wymarzyło się jej, że odbiorcy festiwalu zauważą, że w aspekcie wykluczeń wszyscy są razem, i że właściwie każda z osób siedząca na sali narażona jest na dyskryminację, doświadczy jej, lub już jej doświadcza - na przykład wraz z wiekiem.

- Bardzo zamarzyło mi się, że na ten festiwal przyjdą najróżniejsze osoby i myślę, że przez te trzy dni tak właśnie będzie - mówiła z uśmiechem na twarzy.

Otwarcie festiwalu było tłumaczone na język migowy przez Natalię Litwiniuk. Na język niesłyszących i niedosłyszących będzie tłumaczona również część wydarzeń zaplanowanych na festiwalowy weekend. Podczas wydarzenia można zakupić promocyjne plakaty festiwalowe i kubki z logo Kina Żeglarz, ze sprzedaży których zysk zostanie przekazany na rzecz Grupy Granica, czyli nieformalnej inicjatywy działającej na rzecz uchodźczyń i uchodźców na granicy polsko-białoruskiej.